Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız burun estetiği genelde cerrahi için vakti olmayan veya korkan kişilere dolgu yöntemiyle burnu daha simetrik ve daha güzel hale 15 dakika da getirilebilir.*

Ancak bu yöntemin bazı kısıtlamaları da vardır. Dolgu temelde bir bölgeye hacim kazandırdığı için aslında küçültülmesi gereken bölgelere etkili değildir.

Ancak komşu alanlara dolgu yapılarak kamuflaj, simetri ve şekil değişikliği sağlanabilir.

*Botox ve Dolgu işlemleri için muayenehane ortamında gerekli işlemler yapılmaktadır. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.

Burun Estetiği – Rinoplasti

Diğer Uygulamalarımız

Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyatsız burun estetiği dolgu veya botoks kullanılarak burnu kozmetik olarak daha güzel ve simetrik hale getirilmesidir.

Klinik ortamında yaklaşık 15 dakika gibi bir sürede uygulanabilir.

Bu işlemin uygulanmasında botoks uygulandıysa 3-6 ay arasında etkisi bulunmaktadır. Dolgu ise bu süre 1,5 yıl etkisini göstermektedir.(Cilt yapısına göre bu süre değişmektedir.)

Genellikle psikolojik olarak burun ameliyatına hazır olmayanlar veya daha hızlı bir iyileşme süreci isteyenler için bir seçenek olabilir. Ancak adayların sağlık geçmişi ve beklentileri dikkate alınmalıdır.

Burun düzeltilmesi, konturunun düzeltilmesi veya dengelemesi, burun ucunun yükseltilmesi gibi estetik amaçlar için yapılabilir.

Hyaluronik asit dolgu içeriği kullanılır. Kalıcı dolgular ve geç eriyen dolgu maddeleri tercih edilmez.

Lokal saha hijyenik temizliğinden sonra lokal anestezi kremler uygulanır ve uyuşması için beklenir. Dolgu materyali uygun yerlere enjekte edilir. İşlem genellikle kısa sürede tamamlanır.

Dolgu maddeleri kullanılarak burun konturu düzeltilebilir ve burun ucunun yükseltilmesi gibi değişiklikler yapılabilir.

Cerrahi rinoplasti ameliyatı kalıcı sonuçlar sağlayabilirken, ameliyatsız yöntem geçici bir çözüm sunar. Ayrıca cerrahi olmadan yapıldığı için iyileşme süresi daha kısadır.

Dolgu maddeleri, kontur değişiklikleri yapmak veya belirli bölgeleri doldurmak için seçilir ve enjekte edildiklerinde burun şeklini iyileştirirler.

Ameliyatsız burun estetiği sonuçları birkaç aydan bir yıla kadar sürebilir, ancak süre kişiden kişiye değişebilir.

Genellikle hemen görünür sonuçlar elde edilir, ancak tam sonuçlar birkaç gün içinde belirginleşebilir.

Enjeksiyon bölgesinde hafif şişlik, morarma veya hassasiyet gibi yan etkiler olabilir. Cerrah tarafından önerilen yöntemlerle yönetilirler.

Genellikle iki seans olarak planlanır. İlk seansta dolgu işleminin çoğu yapılır ancak tamamlanmaz. İkinci seansta rötuşlar yapılarak en iyi sonuç elde edilmeye çalışılır.

Sonuçlar genellikle geçici olduğu için düzenli tekrarlamalar gerekebilir. Ancak burun bölgesine yapılan dolguların kalıcılığı diğer bölgelere göre kalıcılığı daha fazladır.

İşlem bölgesinde cilt problemleri varsa önce onlar tedavi edilir. Daha sonra dolgu işlemi gerçekleştirilir.

İşlem sonrası hemen normal aktivitelere dönebilirsiniz.

Muayene sonrası burunun değişik açılardan fotoğrafları çekilerek dolgu sonrası olası simülasyon yapılarak hasta ile paylaşılmalıdır. Bu aynı zaman da dolgu planı olacaktır. Doktoru önerilerini dikkate alarak gerçekçi beklentiler oluşturmalısınız.

İşlem genellikle burun konturunu düzeltmek veya dengelemek için kullanılır. Büyük burunlar da çeşitli kısıtlamalar vardır.

İlk 3 gün masaj önerilmez. Daha sonra doktorunuzun önereceği şekilde masaj yapılabilir. Eğer morluk oluşmuş ise buna yönelik kremler kullanılabilir.

Prof. Dr. İbrahim Ercan

Burun Estetiği Diğer Cerrahi İşlemler