Botoks ve Dolgu

Botox ve dolgu

Botox ve Dolgu

Botox

Zamanı Botoxla durdurmaya ne dersiniz? Yüzünüzde fazla çalışan kaslar, zamanla istemediğiniz kırışıklıklara yol açar. Botox, cerrahi yöntem olmaksızın sizi hem oluşmuş kırışıklardan kurtarır, hem de oluşabilecek yeni çizgilerin önüne geçer.Botox ve Dolgu arasında kaldıysanız, aşağıda Dolgu ile detaylı bilgilendirmeye erişim sağlayabilirsiniz.

Dolgu

Yüzünüzde etkileyici bir görünüş için dolgu! Zamanla yüz hatlarımızı dolduran yağ dokuları, sarkarak hacim kaybeder. İstemediğimiz boşluklar oluşturur.Dolgu, eksik parçaları tamamlayarak size etkileyici ve hoş bir görünüşe kavuşturur. Botox ve Dolgu için halen karar veremediniz mi?

Gelin birlikte karar verelim!

Burun Estetiği – Rinoplasti

Diğer Uygulamalarımız

Sıkça Sorulan Sorular

Botox ilgili kasın az çalışmasını sağlayan bir tür ilaçtır.

İçinde derimizin temel yapı taşlarından olan Hyaluronik asit içerir. Bu cildimize enjekte edildiğinde hacim kazandırır, daha canlı durmasını sağlar.

Botox, yüzümüzdeki fazla çalışarak kırışıklığa neden olan kasların fazla çalışmasını önleyerek etki eder oysa dolgu hacim eksikliği ihtiyacını gidererek faydalı olur.

Alın bölgesi ve göz kenarlarındaki kırışıklıklarda daha sık kullanılır ancak kaş kaldırmak, hafif dudak kenar kırışıklıklarında, çenedeki kas büzülmelerinde, dudak kenar düşüklüklerinde, burun ucunu hafif kaldırmak için ve boyun kas kırışıklıklarında kullanılır. Genel anlamda; Kırışıklıkları açmak için kullanırız.

Yüze hacim kazandırılmak istenen her yerde; kırışıklıklarda, dudak dolgusunda, yanaklarda, katlantılarda, çenede ve burunda da kullanılabilir.

Etki süresi rutin 6 aydır. Ancak ilk uygulamada etki süresi 4 ay civarındadır, takip eden enjeksiyonlarda etki süresi 6 aya uzayacaktır.

Eriyen dolgular ortalama 1 yıl etkinliğini gösterir, 2. yılda tamamen erir diyebiliriz.

Eğer çok derin değilse ise tüm kırlıklıkları açar, lakin uzun süredir olan ve derinleşen ve iz yapan kırışıklarda etkisi yeterli olmayabilir. Bu durumda dolgu ile birlikte kullanılması gerekebilir.

Hayır. Göz altlarını gençleştirmek için, yüz orta kısmını kaldırmak için, şakak bölgesini doldurmak için, dudaklara hacim kazandırmak için kullanılır.

Tüm uygulama genellikle 15-20 dakika civarındadır. Öğle tatilinde rahatlıkla uygulanabilir.

Evet sizi hiç bir şekilde etkilemeyecektir. 20 Dakikalık sürecin sonunda normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Enjeksiyonlar en ince uçlarla yapılmaktadır. Enjeksiyon öncesi uygulama bölgesine lokal anestezi uygulanmaktadır ancak buna rağmen kişinin ağrı eşiğine bağlı olarak sık rastlamadığımız bir durum olsa da çok az ağrı olabilmektedir.

Hayır, hem lokal hemde bölgesel uyuşturma yapıyoruz.

Evet. Eğer uygunsa cerrahi yapmadan burnu şekillendirmek ve hemen sonuç almak için kullanılabilir. Ameliyatsız burun estetiği gerçekleştirmiş olursunuz.

Dolgular iki türlüdür; eriyen (hyaluronik asid içerir) ve erimeyen olmak üzere.

Hemen başlar fakat etkisinin tam oturması 2-3 günü bulur.

Hemen başlar. Ancak 48. saatte hafif ödem olur 3. – 4. günde tekrar ilk yapılan hacmine döner.

Doz bağımlı nadiren lokal, çok çok nadiren sistemik alerjik reaksiyon görülebilir. Yüzde kızarıklık oluşabilir, enjeksiyon akşamı hafif baş ağrısı olabilir.

Enjeksiyon yerlerinde cilt yapınıza bağlı olarak hafif kızarıklık olabilir ama ertesi gün düzelir.

Daha sıklıkla erkeksi ifadeyi artırmak için çene kenarlarına uygulamaktayız.

İlk uygulamada 4 ay sonra ve takip eden uygulamalarda ortalama 6 ayda bir ihtiyacınız olur.

Hekim kontrolünde uygun yere yapılmazsa geçici kozmetik ve fonksiyonel bozukluklar oluşabilir. Hekiminizin önerilerini dikkate almanız faydanıza olacaktır.

Sık rastlamadığımız bir durum olsa da, lokal alerjik reaksiyon yapabilir. Çok nadiren de olsa lokal doku beslenme bozukluğuna ve doku kaybına yol açabilir.

Hayır, uygulamadan sonra masaj yapılmaz. İlgili kaslar botox un daha çabuk etki etmesi sağlanmaya çalışılır.

Dolgu madesinin daha yumuşak ve pürüzsüz görünmesi için yettiği kadar hafif masaj yapılır.

Ben geçici dolguları tavsiye ediyorum ve genelde geçici dolguyu kullanıyorum. Daha problemsizdir ve geri dönüşü vardır.

Evet aynıdır. Bir farklılık söz konusu değildir.

Geçici dolguları eriten enzimler olduğu için geri dönüşüm mümkün ve daha kolaydır.

Prof. Dr. İbrahim Ercan

Diğer Cerrahi İşlemler